Kam na motorky u nás a u českých susedov

Sezóna sa síce pomaličky chýli ku koncu, ale predtým, než zazimuješ svoj stroj, ešte sa je predsa na čo tešiť. Takže sme pripravili taký malý súhrn toho, čo nás v tomto roku na Slovensku a v Čechách počas nasledujúcich týždňov čaká.

Motozrazy a stretnutia motorkárov na Slovensku do konca roka 2019

Najbližší veľký sviatok motorkárov sa koná na južnom Slovensku v kempe Oáza pri Komoči, okres Nové Zámky. Podujatie Motofest Komoča 2019 sa začína už vo štvrtok 29.8. a potrvá až do nedele 1.9.2019.

V tom istom čase zo soboty 31.8. na nedeľu 1.9.2019 sa v Novej Dubnici stretnú nadšenci motoriek, štvorkoliek či skútrov, na podujatí Nočná jazda Považím, ktoré sa koná už po deviaty raz. Začiatok je plánovaný na sobotu o 18:30 pred Amfik Pubom v Novej Dubnici a neskôr je plánovaná spoločná jazda smerom na Nemšovú, Púchov, Ilavu a späť do Novej Dubnice.

Plánovaných je aj niekoľko ukončení sezóny, a to na rôznych miestach na Slovensku: počas víkendu 20.-22.9.2019 sa koná stretnutie na Ranči pod Babicou v obci Bojná. Východniari si môžu koniec sezóny spoločne osláviť hneď na dvoch miestach, a to v Prešove aj v Košiciach, v sobotu 19.10.2019 od 10:00 do 16:00. Košičania sa stretávajú na Južnej triede, Prešovčania na ulici Sabinovskej.

Podujatia v Českej republike do konca roka 2019

U našich českých susedov to žije. Už túto sobotu 24.8. sa v stredočeskom kraji na Olešné uskutoční 23. Motorkářský sraz u Barona plný tvrdej muziky, dobrého jedla a nablýskaných strojov. Úvod akcie bude tvoriť spanilá jazda Rakovnickem, na záver si organizátori chystajú ohňostroj. V Ústeckom kraji sa v ten istý deň koná horský motozraz Měděnec 2019, začiatok je popoludní o 13:00 v Měděnci a nebudú chýbať súťaže, hudba a veteráni.

Na koniec prázdnin cez víkend 30.8. až 1.9. sa v Droužkovicích v Ústeckom kraji chystá siedmy ročník podujatia s názvom 7.Vyjížďka – bav se a pomáhej, zameraného na podporu detí s hendikepom. Ukončení prázdnin sa chystá na 31.8. v Zámockom areáli v Hošťálkové. Ďalšie podujatie na tento deň je Motosraz – Ratatafest Zbrašín u Loun, konajúce sa na sokolskom ihrisku Zbrašín.

September bude taktiež u susedov bohatý na akcie, 7.9. sa koná v Tišnove Přehlídka elegance historických vozidel Tišnov, kde budú mať zastúpenie aj motorkárski veteráni, ďalej Švejkovy motomanévry v Kralupech nad Vltavou, a priaznivci malých motoriek veteránov si prídu na svoje 8.9. na akcii Padesátkou na konec světa – koná sa v obci Rychvald v moravskoslezskom kraji. No a koncom septembra samozrejme začnú pribúdať aj rozlúčky so sezónou, prvá bude v Novosedlicích (Ústecký kraj) dňa 21.9. na Malodrážní ulici, v ten istý deň sa stretnú motorkári aj vo Frýdku-Místku na akcii príznačne nazvanej Poslední výstřel, a to od 13:00 v Moto pube 13-ka. O týždeň neskôr, 29.9., organizuje magazín MotoRoute stretnutie v Křižanove na Vysočine, kde sa budú premietať filmy z ciest na motorkách, vystavovať fotografie a konať workshopy.

Plánované stretnutia motorkárov na rok 2020

Na budúci rok nás čakajú zasa kvalitné a dobre známe zrazy motorkárov. Levický klub Riders organizuje každoročne v máji alebo júni akciu Riders Party v kempe Margita Ilona, ďalším podujatím bude Planinka Bikers Party motorkárskeho klubu Sohe (rekreačné zariadenie Planinka), nebude chýbať ani každoročný Motozraz Drienok pri Mošovciach. V júli vyvrcholí sezóna tradične na festivale Tanec slnka. Ďalším zaujímavým podujatím v júli je Čermeľský kvet v Jahodnej pri Košiciach. Medzi stálice samozrejme patrí aj každoročná augustová Komoča.

U susedov sú zatiaľ naplánované tieto akcie na rok 2020:

– Veteranfest Slavkov u Brna v júni

– koncom júnaneoficiálny, tradičný motozraz Balcárka (Ostrov u Macochy, Jihomoravský kraj)

Sraz majitelů a přátel Honda GL1200 Goldwing v Kněžnicích (začiatok júla 2020)

Akcií bude v roku 2020 v kalendári rozhodne pribúdať, tak nás sleduj aj naďalej a dozvieš sa o všetkom včas.

Komentár

mood_bad
  • Žiadne komentáre.
  • chat
    Pridať komentár